skf_mpv_63x475x63
skf_mpv_63x475x63_2
skf_mpv_63x475x63_3
skf_mpv_63x475x63_4
skf_mpv_63x475x63
skf_mpv_63x475x63_2
skf_mpv_63x475x63_3
skf_mpv_63x475x63_4
SKF MPV-63X47.5X6.3 heavy-duty rubber exciter piston seal made of polyurethane
14.61 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
Key features according to our expert
  • Inner diameter: 47.5 mm
  • Groove width: 6.3 mm
  • Outer diameter: 63 mm
Specifications / All features
  • Brand: SKF
  • EAN: 07316575540609
  • Supplier number: SKF MPV-63X47.5X6.3
Inner diameter
47.5 mm
Groove width
6.3 mm
Outer diameter
63 mm