conti_xpz1762bp
conti_xpz1762bp_2
conti_xpz1762bp
conti_xpz1762bp_2
CONTI XPZ1762BP conti v fo v-belt 1762 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1762
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1762 mm
  • Inside length: 1724 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX695
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716901
  • Supplier number: CONTI XPZ1762BP
Length
1762
Width
9,7 mm
Reference length ld
1762 mm
Inside length
1724 mm