conti_xpb1270bp
conti_xpb1270bp_2
conti_xpb1270bp
conti_xpb1270bp_2
CONTI XPB1270BP conti v fo v-belt 1270 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1270
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1270 mm
  • Inside length: 1210 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX505
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817715850
  • Supplier number: CONTI XPB1270BP
Length
1270
Width
16,3 mm
Reference length ld
1270 mm
Inside length
1210 mm