conti_spz1612cl
conti_spz1612cl_2
conti_spz1612cl
conti_spz1612cl_2
CONTI SPZ1612CL powerspan v-belt 1612 x 10 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1612
  • Width: 10 mm
  • Reference length Ld: 1612 mm
  • Inside length: 1574 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817653787
  • Supplier number: CONTI SPZ1612CL
Length
1612
Width
10 mm
Reference length ld
1612 mm
Inside length
1574 mm