conti_spc6000cl
conti_spc6000cl_2
conti_spc6000cl
conti_spc6000cl_2
CONTI SPC6000CL powerspan v-belt 6000 x 22 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 6000
  • Width: 22 mm
  • Reference length Ld: 6000 mm
  • Inside length: 5916 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817670487
  • Supplier number: CONTI SPC6000CL
Length
6000
Width
22 mm
Reference length ld
6000 mm
Inside length
5916 mm