conti_spa2300cl
conti_spa2300cl_2
conti_spa2300cl
conti_spa2300cl_2
CONTI SPA2300CL powerspan v-belt 2300 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2300
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 2300 mm
  • Inside length: 2254 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817665414
  • Supplier number: CONTI SPA2300CL
Length
2300
Width
13 mm
Reference length ld
2300 mm
Inside length
2254 mm