conti_htd33186
conti_htd33186_2
conti_htd33186
conti_htd33186_2
CONTI HTD 318 3M 6 Conti Synchrobelt timing belt - HTD33186
9.56 tax incl.
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 318
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 318 mm
  • Number of teeth: 106
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858898519
  • Supplier number: CONTI HTD33186
Length
318
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Nominal length
318 mm