conti_gtr8400062
conti_gtr8400062_2
conti_gtr8400062
conti_gtr8400062_2
CONTI GTR 4000 8M 62 Conti Falcon PD timing belt - GTR8400062
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
  • Length: 4000
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 62 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 4000 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817585002
  • Supplier number: CONTI GTR8400062
Pitch
8 mm
Width
62 mm
Nominal length
4000 mm