skf_mpv_90x69x81
skf_mpv_90x69x81_2
skf_mpv_90x69x81_3
skf_mpv_90x69x81_4
skf_mpv_90x69x81
skf_mpv_90x69x81_2
skf_mpv_90x69x81_3
skf_mpv_90x69x81_4
SKF MPV-90X69X8.1 heavy-duty rubber exciter piston seal made of polyurethane
10.60 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
Key features according to our expert
  • Inner diameter: 69 mm
  • Groove width: 8.1 mm
  • Outer diameter: 90 mm
Specifications / All features
  • Brand: SKF
  • EAN: 07316575540661
  • Supplier number: SKF MPV-90X69X8.1
Inner diameter
69 mm
Groove width
8.1 mm
Outer diameter
90 mm