HIKOKI 783243 SDS-plus drill bit FCH 11X315/265
Product description
  • SDS-plus drill bit FCH 11X315/265
Key features according to our expert
  • Diameter: 11 mm
  • Cutting length: 265 mm
  • Drill bit type: Hammer drill bit
  • Overall length: 315 mm
  • Shank type: SDS-plus
  • Material (drill bit): Carbide tip
  • Number of cutting edges: 4 ea
Specifications / All features
  • Brand: HIKOKI
  • EAN: 8717574056532
  • Supplier number: HIKOKI 783243
Diameter
11 mm
Cutting length
265 mm
Drill bit type
Hammer drill bit
Overall length
315 mm