FESTOOL SSH-STF-93X175/8 sanding pad stickfix - 483905
24.80 tax incl.
On stock, immediately available. we have 8 products in stock.
  • BR 10 DAB+ Digital radio (202111)
Enhance your projects with professional sanding
  • Durable: Made of high-strength MPE plastic for a long lifespan.
  • Convenient: Features StickFix adhesive layer for quick and easy change of sanding material.
Product description
Simple sanding.
  • High-strength MPE plastic for a long service life
Ideally suited for
  • Furniture manufacture
  • Painting/varnishing work
  • For RS 300, RS 3, LRS 93
Key features according to our expert
  • Length: 175 mm
  • Width: 93 mm
  • Brand: FESTOOL
  • EAN: 4014549081006
  • Supplier number: FESTOOL 483905
Length
175 mm
Width
93 mm
Dimensions length x width
93 x 175.00 mm