conti_t5dl15025
CONTI T5 150 25 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL15025
41.44 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 150
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 150 mm
  • Number of teeth: 30
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176644
  • Supplier number: CONTI T5DL15025
Length
150
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Nominal length
150 mm