conti_t5121525
CONTI T5 1215 25 F 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5121525
89.95 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 7.
Key features according to our expert
  • Length: 1215
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1215 mm
  • Number of teeth: 243
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817180030
  • Supplier number: CONTI T5121525
Length
1215
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Nominal length
1215 mm