conti_t5dl11006
CONTI T5 1100 6 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL11006
30.64 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 33.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1100
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1100 mm
  • Number of teeth: 220
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817177719
  • Supplier number: CONTI T5DL11006
Length
1100
Pitch
5 mm
Width
6 mm
Nominal length
1100 mm