conti_t5107516
CONTI T5 1075 16 F 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5107516
52.24 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Length: 1075
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1075 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817181907
  • Supplier number: CONTI T5107516
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
1075 mm