conti_spz1500cl
conti_spz1500cl_2
conti_spz1500cl
conti_spz1500cl_2
CONTI SPZ1500CL powerspan v-belt 1500 x 10 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Width: 10 mm
  • Reference length Ld: 1500 mm
  • Inside length: 1462 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817653749
  • Supplier number: CONTI SPZ1500CL
Length
1500
Width
10 mm
Reference length ld
1500 mm
Inside length
1462 mm