conti_spz1312cl
conti_spz1312cl_2
conti_spz1312cl
conti_spz1312cl_2
CONTI SPZ1312CL powerspan v-belt 1312 x 10 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1312
  • Width: 10 mm
  • Reference length Ld: 1312 mm
  • Inside length: 1274 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817653640
  • Supplier number: CONTI SPZ1312CL
Length
1312
Width
10 mm
Reference length ld
1312 mm
Inside length
1274 mm