conti_spz1000cl
conti_spz1000cl_2
conti_spz1000cl
conti_spz1000cl_2
CONTI SPZ1000CL powerspan v-belt 1000 x 10 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1000
  • Width: 10 mm
  • Reference length Ld: 1000 mm
  • Inside length: 962 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817653480
  • Supplier number: CONTI SPZ1000CL
Length
1000
Width
10 mm
Reference length ld
1000 mm
Inside length
962 mm