conti_spc10000
conti_spc10000_2
conti_spc10000
conti_spc10000_2
CONTI SPC10000 CONTI V-belt SPC 10000
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
Properties:
  • Temperature range from -55 °C to +70 °C
  • Matched-set L=L (from 1000 mm)
  • Electrically conductive to ISO 1813
  • Conditionally resistant to oil
  • Suitable for tropical climates
  • Dust-proof
Key features according to our expert
  • Length: 10000
  • Width: 22 mm
  • Height: 18 mm
  • Reference length Ld: 10000 mm
  • Inside length: 9916 mm; 390,393 inch
  • Outer length La: 10029 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858755607
  • Supplier number: CONTI SPC10000
Length
10000
Width
22 mm
Height
18 mm
Reference length ld
10000 mm
Inside length
9916 mm; 390,393 inch
Outer length la
10029 mm