conti_spa2932cl
conti_spa2932cl_2
conti_spa2932cl
conti_spa2932cl_2
CONTI SPA2932CL powerspan v-belt 2932 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2932
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 2932 mm
  • Inside length: 2886 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817671408
  • Supplier number: CONTI SPA2932CL
Length
2932
Width
13 mm
Reference length ld
2932 mm
Inside length
2886 mm