conti_spa2500cl
conti_spa2500cl_2
conti_spa2500cl
conti_spa2500cl_2
CONTI SPA2500CL powerspan v-belt 2500 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2500
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 2500 mm
  • Inside length: 2454 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817664851
  • Supplier number: CONTI SPA2500CL
Length
2500
Width
13 mm
Reference length ld
2500 mm
Inside length
2454 mm