conti_spa1432cl
conti_spa1432cl_2
conti_spa1432cl
conti_spa1432cl_2
CONTI SPA1432CL powerspan v-belt 1432 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1432
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 1432 mm
  • Inside length: 1386 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817654890
  • Supplier number: CONTI SPA1432CL
Length
1432
Width
13 mm
Reference length ld
1432 mm
Inside length
1386 mm