conti_htd375315
conti_htd375315_2
conti_htd375315
conti_htd375315_2
CONTI HTD 753 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD375315
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 753
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 753 mm
  • Number of teeth: 251
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD375315
Length
753
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
753 mm