conti_htd872050
conti_htd872050_2
conti_htd872050
conti_htd872050_2
CONTI HTD 720 8M 50 Conti Synchrobelt timing belt - HTD872050
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 720
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 720 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858890445
  • Supplier number: CONTI HTD872050
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
720 mm