conti_htd563025
conti_htd563025_2
conti_htd563025
conti_htd563025_2
CONTI HTD 630 5M 25 Conti Synchrobelt timing belt - HTD563025
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 630
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 630 mm
  • Number of teeth: 126
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858895334
  • Supplier number: CONTI HTD563025
Length
630
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
630 mm