conti_htd356415
conti_htd356415_2
conti_htd356415
conti_htd356415_2
CONTI HTD 564 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD356415
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 564
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 564 mm
  • Number of teeth: 188
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858892623
  • Supplier number: CONTI HTD356415
Length
564
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
564 mm