conti_htd54259
conti_htd54259_2
conti_htd54259
conti_htd54259_2
CONTI HTD 425 5M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD54259
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 425
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 425 mm
  • Number of teeth: 85
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858898557
  • Supplier number: CONTI HTD54259
Length
425
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
425 mm