conti_htd336315
conti_htd336315_2
conti_htd336315
conti_htd336315_2
CONTI HTD 363 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD336315
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 363
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 363 mm
  • Number of teeth: 121
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858894160
  • Supplier number: CONTI HTD336315
Length
363
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
363 mm