conti_htd535015
conti_htd535015_2
conti_htd535015
conti_htd535015_2
CONTI HTD 350 5M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD535015
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 350
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 350 mm
  • Number of teeth: 70
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858892814
  • Supplier number: CONTI HTD535015
Length
350
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
350 mm