conti_htd32556
conti_htd32556_2
conti_htd32556
conti_htd32556_2
CONTI HTD 255 3M 6 Conti Synchrobelt timing belt - HTD32556
9.56 tax incl.
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 255
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 255 mm
  • Number of teeth: 85
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858892395
  • Supplier number: CONTI HTD32556
Length
255
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
255 mm