conti_htd315696
conti_htd315696_2
conti_htd315696
conti_htd315696_2
CONTI HTD 1569 3M 6 Conti Synchrobelt timing belt - HTD315696
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1569
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1569 mm
  • Number of teeth: 523
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858892746
  • Supplier number: CONTI HTD315696
Length
1569
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Nominal length
1569 mm