conti_htd315015
conti_htd315015_2
conti_htd315015
conti_htd315015_2
CONTI HTD 150 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD315015
16.42 tax incl.
On order: delivered from 06/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 32.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 06/06/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 150
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 150 mm
  • Number of teeth: 50
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817012119
  • Supplier number: CONTI HTD315015
Length
150
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Nominal length
150 mm