conti_gtr14663620
conti_gtr14663620_2
conti_gtr14663620
conti_gtr14663620_2
CONTI GTR 6636 14M 20 Conti Falcon PD timing belt - GTR14663620
2,470.47 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 17.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 09/06/2026
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 6636
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 6636 mm
  • Number of teeth: 474
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817002271
  • Supplier number: CONTI GTR14663620
Length
6636
Pitch
14 mm
Width
20 mm
Nominal length
6636 mm