conti_gtr14280068
conti_gtr14280068_2
conti_gtr14280068
conti_gtr14280068_2
CONTI GTR 2800 14M 68 Conti Falcon PD timing belt - GTR14280068
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2800
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 2800 mm
  • Number of teeth: 200
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583732
  • Supplier number: CONTI GTR14280068
Length
2800
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
2800 mm