conti_dstd8180050
conti_dstd8180050_2
conti_dstd8180050
conti_dstd8180050_2
CONTI DSTD 1800 DS8M 50 Conti Synchrotwin timing belt - DSTD8180050
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1800
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1800 mm
  • Number of teeth: 225
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817062831
  • Supplier number: CONTI DSTD8180050
Length
1800
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Nominal length
1800 mm