conti_dhtd589015
conti_dhtd589015_2
conti_dhtd589015
conti_dhtd589015_2
CONTI DHTD 890 D5M 15 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD589015
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 890
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 890 mm
  • Number of teeth: 178
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD589015
Length
890
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Nominal length
890 mm