conti_dhtd888085
conti_dhtd888085_2
conti_dhtd888085
conti_dhtd888085_2
CONTI DHTD 880 D8M 85 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD888085
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 880
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 880 mm
  • Number of teeth: 110
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD888085
Length
880
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Nominal length
880 mm