conti_dhtd880050
conti_dhtd880050_2
conti_dhtd880050
conti_dhtd880050_2
CONTI DHTD 800 D8M 50 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD880050
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 800
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 800 mm
  • Number of teeth: 100
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD880050
Length
800
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Nominal length
800 mm