conti_dhtd570025
conti_dhtd570025_2
conti_dhtd570025
conti_dhtd570025_2
CONTI DHTD 700 D5M 25 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD570025
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 700
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 700 mm
  • Number of teeth: 140
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD570025
Length
700
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
700 mm