conti_ctd8252012scc
conti_ctd8252012scc_2
conti_ctd8252012scc
conti_ctd8252012scc_2
CONTI CTD 8M 2520 12 C10/11 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD8252012SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2520
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 2520 mm
  • Number of teeth: 315
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817286299
  • Supplier number: CONTI CTD8252012SCC
Length
2520
Pitch
8 mm
Width
12 mm
Nominal length
2520 mm