conti_ctd14210090scc
conti_ctd14210090scc_2
conti_ctd14210090scc
conti_ctd14210090scc_2
CONTI CTD 14M 2100 90 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14210090SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2100
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 90 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 2100 mm
  • Number of teeth: 150
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817284134
  • Supplier number: CONTI CTD14210090SCC
Length
2100
Pitch
14 mm
Width
90 mm
Nominal length
2100 mm