conti_xpb2360bp
conti_xpb2360bp_2
conti_xpb2360bp
conti_xpb2360bp_2
CONTI XPB2360BP conti v fo v-belt 2360 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2360
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2360 mm
  • Inside length: 2300 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX935
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716208
  • Supplier number: CONTI XPB2360BP
Length
2360
Width
16,3 mm
Reference length ld
2360 mm
Inside length
2300 mm