conti_at520008gen3
CONTI AT520008GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 2000 x 8 mm red
83.99 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 43.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Length: 2000
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 2000 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817321884
  • Supplier number: CONTI AT520008GEN3
Pitch
5 mm
Width
8 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
2000 mm