conti_at592020
CONTI AT5 920 20 Conti Synchroflex timing belt - AT592020
70.85 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 920
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 920 mm
  • Number of teeth: 184
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817116510
  • Supplier number: CONTI AT592020
Length
920
Pitch
5 mm
Width
20 mm
Nominal length
920 mm