conti_at566020
CONTI AT5 660 20 Conti Synchroflex timing belt - AT566020
23.01 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 15.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 660
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 660 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817106993
  • Supplier number: CONTI AT566020
Pitch
5 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
660 mm