conti_at552516
CONTI AT5 525 16 Conti Synchroflex timing belt - AT552516
36.84 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 18.
  • Length: 525
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 525 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817106368
  • Supplier number: CONTI AT552516
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
525 mm