conti_at545525
CONTI AT5 455 25 Conti Synchroflex timing belt - AT545525
49.72 tax incl.
On order: delivered from 18/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 18/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 455
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 455 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817107501
  • Supplier number: CONTI AT545525
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
455 mm