conti_at201500100
CONTI AT20 1500 100 Conti Synchroflex timing belt - AT201500100
836.29 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 20 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 75
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817215046
  • Supplier number: CONTI AT201500100
Length
1500
Pitch
20 mm
Width
100 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
1500 mm