conti_at10130050
CONTI AT10 1300 50 Conti Synchroflex timing belt - AT10130050
271.62 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
Key features according to our expert
  • Length: 1300
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1300 mm
  • Number of teeth: 130
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123150
  • Supplier number: CONTI AT10130050
Length
1300
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Nominal length
1300 mm