conti_at10108050
CONTI AT10 1080 50 Conti Synchroflex timing belt - AT10108050
239.28 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1080
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1080 mm
  • Number of teeth: 108
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123761
  • Supplier number: CONTI AT10108050
Length
1080
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Nominal length
1080 mm